Elektronska pedagoška dokumentacija
Neakreditovan seminar
Broj bodova: 32
Trajanje: 4 sedmice
Cena: 2100 dinara
Kažu da živimo i radimo u eri papirologije. Savremena tehnologija nam pruža mogućnost da svedemo administrativne obaveze na prihvatljivu meru. Ovaj seminar će vam pomoći da optimizujete svoje poslove i vreme.
- Profesorima razredne nastave – osnovna škola
- Profesorima predmetne nastave – osnovna škola
- Profesorima predmetne nastave – gimnazija
- Profesorima opšteobrazovnih predmeta – srednja stručna škola
- Profesorima stručnih predmeta – srednja stručna škola
- Profesorima opšteobrazovnih predmeta – u srednjoj umetničkoj školi (muzičke, baletske, likovne)
- Profesorima stručnog predmeta u osnovnoj/srednjoj umetničkoj školi (muzičke, baletske, likovne)
- Profesorima izbornih i fakultativnih predmeta
- Stručnim saradnicima u školama
- Saradnicima (pedagoški asistent i pomoćni nastavnik)
- Direktorima osnovnih i srednjih škola
- Vaspitnoj službi u domu učenika srednjih škola
Seminar koji će otkloniti nedoumice o tome šta sve čini obaveznu pedagošku dokumentaciju ima za cilj ovladavanje veštinom samostalnog kreiranja ličnih obrazaca elektronske pedagoške dokumentacije. Saznajte kako da vaša pedagoška dokumentacija bude na jednom mestu, jednostavna za unos, stalno dostupna, pregledna i upotpunjena, a da pritom uštedite na vremenu.
- Šta je pedagoška dokumentacija? – U ovoj temi proučićemo šta je pedagoška dokumentacija, zašto nam je neophodna. Osvrnućemo se na pravnu regulativu. Naučiti kako da odredimo koja pedagoška dokumentacija nam je potrebna. Upoznaćemo prednosti i nedostatke gotovih štampanih obrazaca pedagoške sveske i sastaviti listu pedagoške dokumentacije neophodne u svom radu. Na kraju ove teme bićete u stanju da tumačite zakonsku legislativu, primenjujete pravni osnov u svom radu, definišete koja pedagoška dokumentacija vam je potrebna i uočite prednosti vođenja elektronske u odnosu na klasičnu pedagošku dokumentaciju.
- Rad na gugl disku i s gugl dokumentima – Ova tema se bavi upoznavanjem klaud sistema i prednostima koje ovakav način rada donosi u brzom i efikasnom organizovanju i vođenju pedagoške dokumentacije koja nam je dostupna u svakom trenutku. Cilj teme je ovladavanje veštinama vođenja pedagoške dokumentacije tako da nam ona bude olakšica u radu.
- Gugl tabele – U ovoj temi savladaćete tabelarno vođenje evidencije koje daje jasne smernice u daljem radu i štedi dragoceno vreme. Cilj teme je da u svakom trenutku imate uvid u dobro organiovane podatke koji mogu da se menjaju na svakodnevnom nivou.
- Organizovanje i vođenje elektronske pedagoške dokumentacije – U ovoj temi kreiraćemo kompletnu elektronsku pedagošku dokumentaciju uz upotrebu multimedija. Ovo je završna tema seminara i predstavlja sintezu svega što je do sada obrađeno. Cilj teme je da se sačini praktična i u svakodnevnoj praksi primenljiva pedagoška dokumentacija koju ćete u svom budućem radu lako voditi, ažurirati i nadograđivati. Na kraju seminara posedovaćete samostalno kreiranu elektronsku pedagošku dokumentaciju prilagođenu individualnim potrebama vašeg radnog mesta.
Jelena Zeljković
U obrazovnom sistemu aktivna od 1991. kad je, kao student engleskog jezika Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, otpočela svoju prosvetnu karijeru nastavnika engleskog jezika.
Profesionalno iskustvo sticala radom u srednjim i osnovnim školama – u višim i nižim razredima, radom u seoskim i gradskim sredinama kao nastavnik engleskog jezika i kao učiteljica u redovnoj nastavi i dvojezičnom odeljenju u kom se nastava sprovodi na engleskom jeziku.
Milena Vojnović
Profesor razredne nastave i pedagoški savetnik u osnovnoj školi u Novom Sadu. Prethodno dugogodišnje iskustvo u predavanju engleskog jezika omogućilo joj je da upozna i specifičnosti rada u predmetnoj nastavi sa učenicima od I do VIII razreda. Radeći u zvanju pedagoškog savetnika detaljno upoznaje problematiku s kojom se kolege sreću u vođenju pedagoške dokumentacije.
Pitanja koja ste pitali i naši odgovori
Ovaj seminar rešiće nedoumice šta je obavezna, a šta preporučena pedagoška dokumentacija; osposobiti polaznika za samostalno kreiranje ličnih obrazaca elektronske pedagoške dokumentacije; ukazati na značaj blagovremenog i kontinuiranog vođenja, kao i na načine njenog čuvanja u elektronskoj formi.
Minimalna oprema je računar (laptop ili desktop, svejedno) sa operativnim sistemom Windows 7 ili novijim i internet konekcija. Računar ne treba da bude preterano jak i skup, ali je neophodno da lepo radi (ne koči, ne blokira…). Biće korisno ako imate i pametni telefon, ali da biste uradili zadatke, neophodan je računar.
Upravljanje procesom vaspitanja i obrazovanja podrazumeva redovno i sistematično praćenje i evidentiranje napredovanja u aktivnostima, ponašanju i radu učenika. Vođenje pedagoške dokumentacije predviđeno je i obavezujuće za rad sa decom svih uzrasta i nivoa znanja.
Tokom ovog seminara kreiraćete jedan konkretan multimedijalni proizvod spreman za primenu koji ćete vi lično razvijati i prilagođavati u skladu sa potrebama svog budućeg rada. Pored toga steći ćete brojne veštine koje će vam pomoći da svakodnevne obaveze prerastu u kreativnan rad i zadovoljstvo.
Ovim seminarom želimo da sa vama podelimo praktične primere koji su već oprobani kroz naše lično dugogodišnje iskustvo u vođenju elektronske pedagoške dokumentacije i koji će olakšati proces praćenja učeničkih postignuća. Krenuli smo od nedoumica i poteškoća s kojima se naše kolege, nastavnici i stručni saradnici, suočavaju u praksi i kreirali seminar koji nudi moguća rešenja.
Nije neophodno da imate neko veliko predznanje, ali da biste efikasnije realizovali zadatke, potrebno je da ste upućeni u svet računara. Seminar nije preterano tehnički zahtevan, tu su i pojašnjenja na seminaru koja će vam pomoći. Verujemo da i početnici mogu da nauče sve što je na ovom seminaru.